0шт.

Ваш кошик покупок ще порожній!

(044) 228 55 38
©Copyright 2010-2017 by Carwex.

Product was successfully added to your shopping cart.

Конструкція шини

1. Бортове дротове кільце
2. Боковина
3. Поздовжня канавка протектора
4. Плечова частина протектора
5. Центральне ребро протектора
6. Протектор
7. Нейлоновий шар брекера
8. 2-й шар сталевого брекера
9. 1-й шар сталевого брекера
10. 2-й шар текстильного каркасу
11. 1-й шар текстильного каркасу
12. Бортова стрічка
13. П'ятка борту
14. Основа борту
15. Носок борту
16. Наповнювальний мотуз
17. Герметизуючий шар
18. Підканавочний шар протектора

 

Маркування шин ЄС

Нове маркування шин ЄС містить важливу інформацію про фактори безпеки і захисту навколишнього середовища. За аналогією з наклейками на кухонній техніці, на яких вказується клас ефективності, маркування шин ЄС спрощує порівняння шин за такими показниками: зчеплення з мокрою дорогою, витрата палива і рівень шуму.

 

Економія палива

Чи знаєте ви, що правильний вибір шин може знизити витрату палива на 20%? Вибір економічних шин дозволить проїжджати більше на одній заправці і зробити викиди CO вдвічі меншими.

Від чого залежить економічність шини?

Простими словами, паливозберігаючі шини вимагають менше енергії для подолання опору коченню. Шини з низьким опором коченню дозволяють знизити витрату палива, оскільки вони вимагають менше енергії на тертя і нагрів. Можливо, вам знайомий термін "низький опір коченню", який, по суті, означає те ж саме.

Як вимірюється паливна економічність?

Паливна економічність знаходиться в діапазоні від «А» до «G» на кольоровій шкалі.
A (зелений колір) = максимальна паливна экономічність
G (червоний колір) = мінімальна паливна экономічність

Що означає цей рейтинг

Різниця між рейтингом "A" і "G" може вказувати на різницю у витраті палива до 7,5%. Якщо виразити це в абсолютних показниках, використання шин з рейтингом "A" замість шин з рейтингом "G" дозволить економити більше 6 літрів на кожній тисячі кілометрів.*
З урахуванням середньої ціни палива на рівні 1,50 євро за літр це дозволяє заощадити понад €300 на протязі всього терміну експлуатації шин.*
І не забудьте про зниження негативного впливу на оточуюче середовище!

*При умові середньої витрати 8 літрів на 100 км, ціни палива на рівні 1,50 євро за літр і середнього пробігу шин 35 000 км

Що ще влливає на паливну економічність?

Для максимальної економії палива стежте за рівнем тиску в шинах. Низький тиск в шинах збільшує опір коченню і впливає на ефективність зчеплення з мокрим дорожнім покриттям. Маса автомобіля і стиль водіння також впливають на витрату палива. Енергозберігаючий стиль водіння, також званий "еководінням", може істотно знизити витрату палива.

* За умови середньої витрати 8 літрів на 100 км, ціни палива на рівні 1,50 євро за літр і середнього пробігу шин 35 000 км

Представлені тут значення наводиться для ілюстрації. Значення для різних типорозмірів шин можуть відрізнятися.

Зчеплення на мокрій дорозі

Зчеплення з вологим шляхом - це важливий фактор при виборі нових шин. Шини, що мають хороше зчеплення з вологою дорогою, будуть швидше зупинятися на мокрій поверхні при різкому гальмуванні.

Що таке зчеплення з вологою дорогою?

Зчеплення з вологою дорогою - це здатність шини утримувати контакт з мокрою поверхнею. У класифікації ЄС розглядається тільки один аспект зчеплення з вологою поверхнею – характеристики гальмування шини на мокрій дорозі.

Як вимірюється зчеплення з вологою дорогою?

Зчеплення з вологою дорогою вимірюється по шкалі від «A» до «F»:
«A» = максимальний показник
«F» = мінімальний показник
Для легкових автомобілів індекси D і G не використовуються.

Що означає цей рейтинг

В позаштатних ситуаціях скорочення гальмівного шляху на декілька метрів може мати вирішальне значення. Гальмівний шлях легкового автомобіля, на якому встановлені шини з індексом А, при різкому гальмуванні зі швидкості 80 км/год буде на 18 метрів коротшим, чим при використанні шин з індексом "F". *

Примітка: під час водіння завжди дотримуйтесь рекомендованої дистанції.

* При вимірюванні за методикою, зазначеною в нормативах ЄС 1222/2009. Гальмівний шлях залежить від дорожніх умов і інших чинників.

Представлені тут значення наводиться для ілюстрації. Значення для різних типорозмірів шин можуть відрізнятися.

Шум

Значна частина шуму, створюваного автомобілем при русі, пов'язана з шинами. Використання тихих шин допомагає знизити вплив вашого автомобіля на навколишнє середовище.

Які показники охоплює шумова класифікація шин ЄС

Класифікація ЄС вимірює рівень зонішнього шуму, створюваного шинами, в децибелах.

Клас шумності

Оскільки багато людей не орієнтуються в децибелах, також наводиться графічне позначення класу шумності. Цей код показує, як показники шини співвідносяться з майбутніми європейськими обмеженнями на рівень шуму від шин.

  • 1 чорна хвиля: тиха шина (як мінімум на 3 дБ нижче майбутнього граничного значення для Європи)
  • 2 чорні хвилі: помірно галаслива шина (між майбутнім граничним значенням і -3 дБ)
  • 3 чорні хвилі: галаслива шина (перевищує майбутнє граничне значення для Європи)

Що означає цей рейтинг

Кількість децибел вимірюється за логарифмічною шкалою. Додаткові кілька децибел призводять до значного збільшення рівня шуму. Фактично різниця в 3 дБ в два рази збільшує рівень шуму, виробленого шиною.
Кожен день на дороги виїжджають тисячі автомобілів. Якщо використовувати тихіші шини, шум у наших містах стане значно менше.

Маркування шин

Умовні позначення на шинах

Типорозмір шин

Типорозмір шини - основна характеристика покришки, наноситься на боковій частині в затвердженому форматі і показує її призначення, форм-фактор і тип конструкції. Приклад маркування типорозміру:

P170/65R14 85H

Тип шини [P]– (Service Type) необов'язкове позначення (обов'язково по DOT для Північної Америки), показує призначення шини. Можливі значення: P — (Passenger car designation) легковий автомобіль, LT — (Light Truck) легка вантажівка, ST — (Special Trailer) причіп, T — (Temporary) тимчасова, використовується тільки для запасних шин.

Ширина шини [170] – (section width) ширина профілю покришки в міліметрах від однієї боковини до іншої.

Відношення ширини профілю до висоти [65] – (aspect ratio) відсоткове відношення ширини профілю покришки до її ширини, в даному прикладі 65 значить, що «ширина шини»/«висота шини» = 65%. Якщо дане позначення відсутнє, то воно вважається рівним 82%.

Конструкція шини [R] – (Internal Construction) позначення, що відображає особливості побудови корду покришки. Можливі значення: R - (Radial) каркас шини радіального типу (поширена помилка, коли букву R приймають за позначення радіуса). У шинах радіального типу корд каркаса покришки натягнутий від борта до борта і прогумовані нитки не перехльостуються, а лежать паралельно один одному по всьому колу покришки і тим самим утворюють шар каркаса. D - (Diagonal) діагональний тип каркаса. Особливість побудови діагональних шин полягає в тому, що нитки корду розташовані під кутом до радіусу колеса. В одному шарі нитки йдуть в одному напрямку, в іншому шарі - протилежному. В результаті нитки сусідніх шарів перехрещуються. B - (Bias belt) діагонально-опоясана шина. Каркас покришки такої конструкції аналогічний діагональним шинам, але в такій покришці ще присутній брекер, як у радіальних шин. Якщо дане позначення відсутнє, то це означає, що шина має діагональний тип каркаса.

Діаметр шини [14] – (rim diameter) посадковий діаметр покришки або монтажний діаметр шини. Відстань в дюймах від одного внутрішнього краю шини до іншого, так само дорівнює діаметру обода диска.

Індекс навантаження [85] — (load index) показує максимально допустиме навантаження на одну шину при оптимальному тиску в шинах, при максимально допустимій швидкості. На додаток до цього на покришці може вказуватися навантаження - Max load (в кг). Таблиця переведення індексу вантажопідйомності в кілограми.

Індекс навантаження

60

65

70

75

80

85

90

95

Допустиме навантаження, кг

250

290

335

387

450

515

600

690

Індекс навантаження

100

105

110

115

120

125

130

135

Допустиме навантаження, кг

800

925

1060

1215

1400

1650

1900

2180

 

Індекс швидкості [H] — (speed symbol) показує максимально допустиму швидкість руху авто на таких шинах при повному навантаженні. Експлуатація покришок на гранично допустимих швидкостях і навантаженні значно знижує їх ресурс. Не рекомендується використовувати шини на 100% можливого навантаження і 100% допустимої швидкості - це може привести до їх руйнування. Таблиця переведення індексу швидкості в числові значення.

Індекс швидкості

A1

A2

A3

A4

A5

A6

A7

A8

Швидкість, км/год

5

10

15

20

25

30

35

40

Індекс швидкості

B

C

D

E

F

G

J

K

Швидкість, км/год

50

60

65

70

80

90

100

110

Індекс швидкості

K

L

M

N

P

Q

R

S

Швидкість, км/год

110

120

130

140

150

160

170

180

Індекс швидкості

T

H

V

W

Y

VR

ZR

ZR(Y)

Швидкість, км/год

190

210

240

270

300

>210

>240

>300

Додаткові позначення автошин

Умови експлуатації шини

Winter — зимові шини.
Піктограма у вигляді сніжинкимаркуються шини для експлуатації в суворих зимових умовах.

Aqua, Rain, Water, Aquatred, Aquacontact, і т. п. (або піктограма парасолька) – вказує на те, що шини эфективні на мокрій дорозі.

AS, All Season або A.G.T. (All Grip Traction) – позначення всесезонних шин.

AW
або Any weather – всепогодна

M+S (Mud+Snow) або M&Sбруд і сніг, зимові або всесезонні шини спеціально спроектовані для поліпшення керованості автомобіля при русі по бруду або снігу.

Якщо на боковині шини відсутні вищеописані позначення, то ця покришка призначена для використання тільки в літніх умовах.

All-Terrainпозначення для всюдихідних покришок з універсальними властивостями, призначеними для позашляховиків.

Max pressure - максимально допустимий тиск, вимірюється в кПа.

Max Loadмаксимально допустиме навантаження на шину, вимірюється в кг (або англійських фунтах).

ROTATION з направленою стрілкоюнаноситься на шини з направленим малюнком протектора, вказує напрямок обертання шини.

DOTвідповідність стандартам США. Департамент транспорту США, вимагає від виробників шин проводити оцінку якості шин [Класифікація шин за якістю], за винятком зимових шин.

E в окружностімаркуються покришки, що відповідають вимогам ECE (Economic Commission for Europe).
Reinforced (або букви RF в кінці типорозміру) — вказують, що покришка посилена, використовується для автомобілів з підвищеною вантажопідйомністю, і має 6 шарів. Буква C в типорозмірі, позначає вантажну покришку, що має 8 шарів.

XL (Extra Load) — посилена шина.

Radialшина радіальної конструкції. Одне і те ж, що і літера R в типорозмірі.

Steel (steel belted)значить в конструкції шини, присутній металевий корд.

Outside, Side Facing Outзовнішня сторона шини з асиметричним малюнком протектора. При монтажі напис Outside повинна перебувати з зовнішнього боку машини.

Inside, Side Facing Inwardsвнутрішня сторона шини з асиметричним малюнком протектора. При монтажі напис Inside повинна перебувати з внутрішньої сторони машини.

Plies — особливості конструкції шини — Tread area: — склад шару протектора; Sidewall: — склад шару боковини.

Tubeless або TLмаркування безкамерних шин. Відсутність даної маркування вказує, що використання цієї шини можливо тільки з камерою.

Tube Type, ТТ або MIT SCHLAUCHшина повинна експлуатуватися тільки з камерою.

Параметри відображають якість шин, згідно з американською системою класифікації якості автомобільних покришок UTOG:
Traction А, В або Скоефіцієнт зчеплення з дорожнім покриттям або здатність шини до гальмування.
Приймає значення А, В, С. Коефіцієнту означає найбільшу величину зчеплення в своєму класі.
Temperature А, В або С - показник, що характеризує термостійкість шини. Можливі значення А, В і С. Показник А є кращим.
Treadwear 200коефіцієнт зносостійкості, визначається по відношенню до базової шини (у неї він дорівнює 100) конкретного виробника. Виходить в результаті проведення стандартних тестів в США.

TWI (tread wear index) або TWIDвказує місце розташування індикаторів зносу проектора, виступів на дні канавок протектора. Коли протектор стирається до рівня цих індикаторів, то експлуатація шини вважається небезпечною і її пора замінити.

Дата виготовлення шини (чотири цифри, укладені в овал або прямокутник із закругленими кутами)перші дві цифри позначають порядковий номер тижня в році, наступні дві рік виготовлення.

DA (штамп)вказуються незначні виробничі дефекти, що не перешкоджають нормальній експлуатації.

На шині також позначаються:

• Товарний знак (найменування виробника).
• Торгова марка (модель шини).
Made in Ukraine — назва країни Україна виробника покришки.

FB — (Flat Base)маркування шин без захисту обода диску.

FR — (Flange pRotector)маркування шин із захистом обода диску.

Green X, Reduces CO2позначення шин з низьким опором коченню, вказують на економію палива завдяки використанню таких шин.

RunFlat, RunOnFlat, HP, ZP, SSR, SSTпозначення вказують, що це шини аварійного ходу, надають можливість продовжувати рух навіть при спусканню колеса.

RPB (Rim Protection Bar) або MFS — (Maximum Flange Sheild)захист обода диску від пошкоджень від бордюрів і тротуарів.

 


Маркування дисків

 

Позначення (маркування), по якому фахівець або Ви самі зможете зрозуміти, чи підходить даний диск на той чи інший автомобіль, виглядає наступним чином: 7.5J x16 Н2 5/112 ET 35 d 66.6. Це позначення має бути нанесено на внутрішню поверхню диска і обов'язково має бути присутнім на його упаковці (коробці) або в супровідному буклеті, наклейці і ін.

Розберемо маркування по значенням.

7,5 - ширина обода в дюймах. Даний розмір повинен обов'язково співвідноситися з шириною шини. Занадто вузька або занадто широка шина можуть при русі зіскочити з невідповідного обода. Фахівці шиномонтажних центрів допоможуть вам підібрати відповідні шини, керуючись спеціальними таблицями.
x - даний знак між умовними позначеннями ширини і посадкового діаметра вказує на те, що обід колеса нероз'ємний.
16посадковий діаметр обода колеса в дюймах, що має відповідати посадковому діаметру шини. На легкових автомобілях застосовуються колеса діаметром від 12 до 32 дюймів, найбільш поширені діаметри - 14-16 дюймів.

Попередження! Ні в якому разі на велике колесо (наприклад, 16-дюймове) не можна натягнути шину меншого діаметра (наприклад, 15-дюймову)!
Jзакодована інформація про конструктивні особливості бортових закраин обода (кути нахилу, радіуси закруглення і т.п.).
Н2 - літера Н (скор. від Hump) вказує на наявність кільцевих виступів (хампів) на полицях обода, котрі втримують безкамерну шину від зіскакування с диску. У більшості випадків на колесі зустрічаються два хампи (позначення Н2), але хамп може бути і один (Н), мати плоску форму (FH – Flat Hump), бути асиметричним (AH – Asymmetric Hump), комбінованим (CH – Combi Hump)… Бувають колеса і без хампів взагалі.  
5/112 – PCD (Pitch Circle Diameter). Цифра 5кількість кріпильних отворів в диску для болтів або гайок (найбільш часто зустрічаються колеса з кількістю кріпильних отворів від 4 до 6, рідше їх буває 3, 8 або 10). 112 – діаметр окружності в мм, на якій розташовані центри кріпильних отворів. Існує обмежене число таких діаметрів (приклади - 98, 100, 112, 114,3, 120, 130, 139,7 і деякі інші, вони застосовуються автовиробниками або за традицією, або як найбільш підходящі для певних типів автомобілів - так, розмір 139,7 характерний для пікапів і позашляховиків) .Ізредка зустрічаються колеса з двома «наборами» по 4 або 5 кріпильних отворів, розташованими на двох різних діаметрів.
Попередження! Кріпильні отвори колеса виконані з допуском в плюс по діаметру. Тому можна помилитися у виборі PCD, якщо він відрізняється від штатного на пару міліметрів. Наприклад, на маточину з PCD 100/4 (розмір, характерний для автомобілів Opel і Daewoo) часто намагаються встановити колесо PCD 98/4 (ВАЗ, ФІАТ) - 98 мм від 100 на око не відрізниш. Це недопустимо! У цьому випадку зі всіх гайок тільки одна буде затягнута повністю, інші ж отвори "відведе", і кріплення виявиться недотягненим або затягнутим з перекосом - посадка колеса на маточину буде неповною. На ходу таке колесо буде дуже сильно "бити", крім того, не повністю затягнуті гайки відкручуватимуться самі собою.

Ще одне попередження! Ні в якому разі не намагайтеся «підігнати» кріпильні отвори колеса за допомогою свердла або круглого напилка - цим ви безнадійно зіпсуєте колесо, і його можна буде тільки здати в утиль. Кріпильні отвори виконуються з високою точністю, яку без спеціального верстата забезпечити неможливо. При сумніві в величині PCD у колеса з відсутньою маркуванням можна спробувати виміряти даний діаметр штангенциркулем, але краще вдатися до допомоги фахівців, що володіють спеціальними приладами.
ET – (мм) даним значенням вказують виліт диску. Виліт - це розмір між посадочною (привалочною) площиною диска колеса, прилеглої до ступиці автомобіля, і уявної площиною симетрії обода. Якщо посадкова площина знаходиться «зовні» щодо площини симетрії, виліт колеса називається позитивним, наприклад, ЕТ35; якщо «зсередини» (ближче до автомобіля) - виліт негативний, наприклад, ЕТ-20. Іншими словами, чим більше колесо виступає з колісної арки, тим менше величина вильоту. Часто зустрічаються колеса з позначенням ЕТ0 (виліт дорівнює нулю, т. ч. посадкова площина колеса і площина його симетрії геометрично збігаються). У рідкісних випадках замість позначення ЕТ можуть зустрічатися позначення DEPORT або OFFSET (в залежності від країни).

Попередження! Не встановлюйте на автомобіль колеса з нештатним вильотом. Зменшення вильоту робить колію коліс ширше, що трохи підвищує курсову стійкість автомобіля і надає йому стильному гоночному вигляду, але разом з тим різко перевантажує підшипники ступиці і підвіску. Збільшити ж виліт, тобто, звузити колію, як правило, неможливо - диск упреться в гальмівний механізм.
dдіаметр ступиці або діаметр центрального отвору в мм. Зазвичай даний розмір лежить в межах від 50 до 70 мм. В ідеалі він повинен відповідати діаметру посадочного паска на ступиці автомобіля. Якщо діаметр посадкового паска більше d, встановити колесо буде неможливо. Якщо діаметр паска менше, можна застосувати центрувальне посадкове кільце, яке полегшить кріплення колеса, особливо при відсутності допоміжних шпильок. Дане кільце - не обов'язковий елемент при установці колеса, воно не центрує колесо щодо ступиці. Колесо центрується на ступиці ТІЛЬКИ кріпильними болтами або шпильками з гайками.

Попередження! Ніколи не намагайтеся прикріпити колесо до ступиці будь-якими «підходящими» болтами або гайками - застосовуйте тільки спеціальні болти і гайки, призначені для кріплення коліс. Вони завжди є у продажу в шинних центрах і магазинах автозапчастин.

На диску також може бути вказано:
- Дата виготовленняЗазвичай рік і тиждень. Наприклад: 0616 означає, що диск випущений в 6 тиждень 2016 року.
– SAE, ISO, TUV, РСТклеймо контролюючого органу. Маркування свідчить про відповідність коліс міжнародним правилам і стандартам.
– MAX LOAD 2000LBдуже часто зустрічається позначення максимального навантаження на колесо (позначають в кілограмах або фунтах). Тут вказана максимальне навантаження в 2000 фунтів (908кг).
- MAX PSI 50 COLDозначає, що тиск в шині не повинен перевищувати 50 фунтів на квадратний дюйм (3,5 кгс/кв.см), словo COLD (холодний) нагадує, що вимірювати тиск слід в холодній шині.